2018’in en ses getiren ve ilklere imza atan televizyon projesi BÖRÜ, 6 bölümün ardından final bölümü ile 28 Aralık’ta beyazperdede!

Serinin yaratıcı yapımcısı ALPER ÇAĞLAR’ın en başından beri 6+1 olarak planladığı ve BÖRÜ mini serisinin altıncı bölümünün finalinden saniyeler sonra, 15 Temmuz 2016 gecesi Gölbaşı Özel Harekat yerleşkesinin bombalanması ile başlayan BÖRÜ sinema filmi, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Can Nergis, Zafer Algöz, Özge Gürel, Ahmet Pınar ve Mesut Akusta gibi seyircinin gözünde efsaneleşmiş oyuncu kadrosuyla mutlak fedakarlığı göze almış güvenlik güçlerinin amansız mücadelesini konu ediyor.

ÇağlarArts ve Insignia ortak yapımı BÖRÜ, 15 Temmuz akşamı yaşanan hain saldırının ve Özel Kuvvetler Timlerinin Türkiye’nin tarihine geçen kahramanlık hikayesini, birebir yaşananlara bağlı kalarak, 28 Aralık’ta beyazperdede buluşturacak.

 

Filmin Konusu:

15 Temmuz 2016 gecesinin ilk saatlerinde, devletin güvenlik güçlerine sızmış Fethullahçı Terör Örgütü mensupları, Türk uçaklarıyla, Türk mühimmatını Türk polisi üzerine attı. Bombaladıkları yerler kendilerine en büyük düşman bildikleri, sızamadıkları Havacılık ve Özel Harekat Daire Başkanlığı’ydı. Bu hain saldırıda, 51 vatan evladı şehit oldu. Ama bazıları yaşadı.

BÖRÜ filmi o kabus gibi gece boyunca mücadele eden; yaralarına, acılarına ve imkansızlıklara rağmen görevlerini yapan, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Türksat ve Akıncı üslerini yeniden ele geçiren ve devletine bağlı Türk askerleri ile omuz omuza hainleri alt eden BÖRÜ ve Ankara’daki Polis Özel Harekatçıların öyküsüdür. Türkiye Cumhuriyeti devletinin en karanlık anlarından birinde onlar ve nice kahraman, korkmadı, savaştı.

BÖRÜ filmi resmi bağlantıları;

http://yerdekokboru.com

http://facebook.com/borufilm
http://twitter.com/borufilmresmi
http://instagram.com/borufilm
http://youtube.com/borufilm